Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


2 posters

    Put kojim nismo posli

    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Put kojim nismo posli Empty Put kojim nismo posli

    Počalji  Good_witch Čet Sep 30, 2010 11:11 am

    Gde cu ziveti, sta cu raditi, s kim cu biti...
    Svi zivotni izbori koji su bili pred nama. I ponudjena bar dva puta, a mi smo se odlucili bas za ovaj, nas. Naravno, svesni onog: uradi prvo, kajaces se – uradi drugo – opet ces se kajati. Grabeci jednu sansu birajući svoj put ujedno i gubimo sansu koja nam se pruza u onom drugom.
    I dok krocimo kroz zivot hraneci se sa svim prednostima koji su nam zivotni izbori doneli i boreci sa teskocama sa kojima smo se susreli, osvrcemo se na sve zivotne izbore, secamo se svih propustenih sansi.

    „E, da sam...“. Ima u tome znatizelje, zalosti, neispunjenih htenja, poraza.

    Da li je trava zelenija u komsijskom dvoristu od one u nasem, pa zaboravljamo nasu da negujemo? Koliko nas pogled u proslost na lepezu izbora koje smo imali sprecavaju da disemo punim plucima i gazimo hrabrim, odlucnim koracima u zivotu? Da li ih koristimo kao izgovor sa sadasnje neuspehe i nezadovoljstvo? Da li nas znatizelja vuce da se vratimo odakle smo dosli i samo malo zavirimo u ono sto smo propustili?
    Ili ih se tek secamo, ali prihvatamo da je propustena sansa upravo i propustena jer nije trebala da nam se desi?
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Put kojim nismo posli Empty Re: Put kojim nismo posli

    Počalji  guardian_angel Ned Okt 10, 2010 2:40 pm

    Nema nazad!
    Mislim da se netreba osvrtati za nečim što je prohujalo,i što se nemože više vratiti!
    Bilo pa prošlo i gotovo! Ako se može neka pouka izvući iz toga dobro je a ako ne...opet dobro!
    Dali zaista možemo biti sigurni da to nije bila sudbina i da nam je zapisano tako kako nam je!
    ispričaću vam jednu tursku priču o sudbini!:
    Nekada davno u stara vremena, nekakav šegrt radio kod majstora za grnčariju! I svake nedelje šegrt je iznosio na pijacu grnčariju da je proda.
    Jedne nedelje...šegrt se vratio sa pijace,mnogo renije nego što je trebao. Sav zajapuren i uplašen onako zadihan vikao je!-Majstore,majstore! Molim te daj mi konja da sa njim bežim za istanbul!
    Šta se dogodilo ?upita majstor. Šegrt reče, prodavao sam grnčariju i odjednom naišla je smrt!(Tada je smrt prestavljana u liku devojke u crnom) i gledala me je! Ja sam pobegao i nisam stigao da donesem grnčariju sa pijace.Nego daj mi konja da bežim za istanbul! Majstor mu dade konja i on odjaha,a on ode na pijacu da potraži smrt! Kada je ugledao smrt,ljutito je upita:Zašto si mi uplašila šegrta pa je on pobegao sa pijace i ništa mi nije prodao?
    Smrt odgovori:Nisam želela da ga uplašim.Već sam se čudila odkud on ovde,kada večeras treba da se nadjemo u istanbulu!
    Tako da se od sudbine nemože pobeći!

      Sada je Čet Mar 28, 2024 7:48 pm