Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


2 posters

    Mostovi romanticnih uzdisaja

    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Mostovi romanticnih uzdisaja Empty Mostovi romanticnih uzdisaja

    Počalji  Good_witch Pet Okt 15, 2010 2:05 pm

    Mostovi kao veciti simboli ljubavi,koji su znali da spajaju kako dve obale tako i srca...mnogi od njih imaju ispisane legende o ljubavi koja se na njima dogodila....o nekima su pesme opevane...Ljubav sve bitke dobija ljubav opija sve mostove ljubav rusi ljubav je melem ranjenoj dusi ... Veciti simboli Ljubavi , mogu nas zbliziti, s njih se pod mesecinom u vodi ogledati...Njima premostimo daljine Srca.

    Mostovi romanticnih uzdisaja 555610

    Beli most je najpoznatiji most na Vranjskoj reci. Zovu ga i most Ljubavi. Priča se da ga je podigla Turkinja Ajša. Legenda kaže da je lepa Ajša zavolela mladog siromašnog Stojana. Jednom ih je u ljubavnom zagrljaju zatekao Ajšin otac, Selim beg. On ih je ubio, jer nije hteo zeta druge krvi, a ćerke se odrekao. Na samrti Ajša je zamolila oca, da od novca spremljenog za njenu udaju sagradi most, i na tom mestu podugne spomenik njihovoj ljubavi. Beli most i danas krije tajne zabranjene ljubavi. Skoro je popravljen, pa je sada zaista beo. Postoji zapis koji je nekada bio na mostu, na turskom, a prevod je sledeći :

    Zapis na Belom mostu:

    “Ovaj most zvaće se Beli most, on će služiti za olakšicu. Voda koja ispod njega teće neka posluži ljudima za zdravlje! Prolaznici, prođite jedanput preko mosta i vratite se; videćete da je sagraden za dobro svakoga čoveka. Muhamede, Mustafo, posreduj za humanu vlasnicu Ajšu! O čuvaru, vlasnica sve dobrote i lepote, humana Ajša, poduži ovaj most da joj bog oprosti njene grehe i grehe njenih roditelja!“
    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Mostovi romanticnih uzdisaja Empty Re: Mostovi romanticnih uzdisaja

    Počalji  Good_witch Pet Okt 15, 2010 2:20 pm

    Mostovi romanticnih uzdisaja Svod-m10

    .... M O S T O V I ....


    U meni večeras jedna reka
    razbija ogromna brda daleka,
    muči se, urliče, razmiče klance
    i kida svoje zelene lance i rije
    kroz moje srce i peče
    i kroz oči mi kipi i teče.

    U tebi večeras ista reka čudno je meka.
    sva je od mleka. I čas je srebrna. I čas je plava.
    U njoj se tišina odslikava.
    Svako u sebi reke druge
    pod istim mostovima sretne.
    Zato su naše sreće i tuge
    uvek drukčije ili istovetne ... !

    *** Miroslav Antic ***

    Mostovi romanticnih uzdisaja Mostov10

    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Mostovi romanticnih uzdisaja Empty Re: Mostovi romanticnih uzdisaja

    Počalji  guardian_angel Sub Okt 16, 2010 3:38 am

    Sat vremena ljubljenja u Vrnjačkoj Banji



    Jedan od simbola Vrnjačke Banje je Mostljubavi. Za Dan zaljubljenih, tačno u podne, na ovom mostu organizovanoje takmičenje za najduži poljubac, pod nazivom „Poljubi me“.

    Mostovi romanticnih uzdisaja Dan-zaljubljenih-u-Vrnjackoj-banji
    Potreći put na Dan zaljubljenih, Turistička organizacija Vrnjačke Banjepod pokroviteljstvom Skupštine opštine, organizovala je manifestaciju„Poljubi me“.


    Mostovi romanticnih uzdisaja Dan-zaljubljenih-u-Vrnjackoj-banji-2
    Na „Mostu Ljubavi“ 12 parova se takmičili u tri kategorije: najstariji par, najatraktivniji par i najduži poljubac.


    Mostovi romanticnih uzdisaja Najduzi-poljubac-za-dan-zaljubljenih-u-v.banji_
    Tako su se Ljiljanić Jelica i Rondović Bojan ljubili bez prekida čak jedan sat, osam minuta i 44 sekunde.


    Sve takmičari su dobili nagrade od brojnih sponzora.
    [/center]

    Sponsored content


    Mostovi romanticnih uzdisaja Empty Re: Mostovi romanticnih uzdisaja

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Apr 19, 2024 5:47 pm