Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


+3
guardian_angel
daky357
good sorcerer
7 posters

    cigarete i zavisnost od istih

    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 Empty cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  good sorcerer Sub Okt 09, 2010 2:36 am

    First topic message reminder :

    Ovu temu niko ne pokrece jer predpostavljam da ne odgovara hihihihhi ali ipak mislim da treba da se prica i o pusenju kao zavisnosti.
    Pušenje duvana nije samo rizični faktor i uzročnih plućnih i srčanih bolesti, već je on sampo sebi bolest. Duvanska zavisnost je priznata kao bolest uMeđunarodnoj klasifikaciji bolesti SZO (ICD-10) i Američkogpsihijatriskog udruženja za dijagnostiku i statistiku (DSM-IV). Većinapušača su do izvesne granice zavisnici od duvana, mada jačinazavisnosti može da varira uveliko.


    “Zavisnik”podrazumeva pušače kada im je potrebna cigareta bez obzira na situacijui kada je njihovo ponašanje uslovljeno sadržajem cigarete i ne mogu dase odupru pušenju, čak kad znaju da ono može da nanese štetu. Nemogućeje za pušače da ostave pušenje, bez poteškoća, pa iako žele da to uradei znaju da je to vitalno za zaštitu njihovog zdravlja i zdravljanajbližih u okolini. Ovo se javlja zato što postoji duvanska zavisnost,a je supstanca koja je sadržana u duvanu i koja prouzokuje zavisnost.Zavisnost (koja isto tako može da bude prouzrokovana nikotinom kod uživotinja u eksperimentalnim uslovima) nastaje zahvaljujući dejstvunikotina na nikotinske receptore u centralnom nervnom sistemu.


    Efekti nikotina na centralni nervnisistem se pojavljuju ili deluju na isti mehanizam kao droge, kao što suheroin ili kokain koji prouzrokuju modifikaciju nekih telesnihfunkcija. Može da ubrza mentalne procese, uzrokuje pravu anksioznost,da poboljšaju fizičko funkcionisanje kao i stvaranje prijatnihosećanja. Svi ovi simptomi kod pušača prouzrokuju da on traži nikotinponovo i ponovo, sve češće i češće.
    uh kako bolma tema hihihih i sam sam pusac ali ajde da ih batalimo pomagaj te
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  guardian_angel Uto Dec 28, 2010 9:52 am


    Bravo witch!
    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 948895

    Verujem u tebe !

    Pegasus,hvala ti na podršci, mada...witch i meni bi značilo kada bi ti čisto radi
    davanja podrske, ušao u apstinaciju sexa bar jedno mesec dana.
    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 52448 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 688540

    [/center]
    principessa
    principessa
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Ženski Broj poruka : 30
    Datum upisa : 24.12.2010
    Godina : 45
    Lokacija : Milano, Italia

    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  principessa Uto Dec 28, 2010 3:28 pm

    Voleo bih i ja prijatelju moj, ali ne daju cigarete i zavisnost od istih - Page 2 52448 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 89781
    odmah prete cigarete i zavisnost od istih - Page 2 150 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 150 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 150 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 640208 cigarete i zavisnost od istih - Page 2 640208

    Sponsored content


    cigarete i zavisnost od istih - Page 2 Empty Re: cigarete i zavisnost od istih

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sre Maj 01, 2024 11:33 pm