Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


5 posters

    Kockanje može biti i bolest

    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Kockanje može biti i bolest Empty Kockanje može biti i bolest

    Počalji  Good_witch Uto Avg 10, 2010 11:57 pm

    Iako u našem okruženju svaki dan srećemo sve više ljudi koji redovno igraju igre na sreću, i dalje se ne može tvrditi da smo postali kockarska nacija, smatraju stručnjaci.

    - Postoji razlika kada kockanje postane bolest zavisnosti i kada je to samo mogućnost lake zarade. Psihološki je zanimljiva granica u kojoj kockanje prelazi u poremećaj i gde dobija patološku razmeru. Smatra se da kockanje spada u bolesti zavisnosti ali isto tako da onaj ko uplacuje po dva tiketa nedeljno nije zavisnik.


    - Ako neko svake nedelje uplaćuje manji iznos, to onda nije patologija, ali ako nije u stanju da to kontroliše pa krene da ulaže sve veće sume, onda to postaje zavisnost. Zavisnost stalno zahteva da se povećava njen intezitet i nije nešto u čemu se ima mere, već se gubi kontrola. Onoga trenutka kada vam neka zavisnost postane životni cilj, treba postaviti pitanje da li se može stati u tome .Kladionice su poslednjih godina sve posecenije a glavni razlog je adrenalin i zelja za dobitkom.Mnogi ljudi su u pocetku cim su probali izgubili dosta novca i odmah odustajali ali ima i onih koji su u zelji da povrate izgubljeno nastavljali dalje i ulazili u sve dublje vode.Cesto se desava kao i sa svim porocima da se zbog kocke cak i porodice raspadaju.


    - Kao kod svih vrsta zavisnosti mnogi smatraju da mogu da prestanu ako požele. Ali, nikada ne požele! Kada bi kockar mogao da se kontroliše u trošenju novca, onda bi to izgledalo kao kada bi alkoholičar mogao da pije samo jednu čašicu dnevno.

    Interesuje me vase misljenje ili ako je mozda neko imao neko iskustvo sa ovim problemom pricajmo otvoreno.....
    dreamer
    dreamer
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 37
    Datum upisa : 17.08.2010

    Kockanje može biti i bolest Empty Re: Kockanje može biti i bolest

    Počalji  dreamer Sre Sep 22, 2010 3:08 am

    Mislim da je bilo koja vrsta kocke, pa samim tim i kladionica...samo po sebi opasan porok,koji se ne razlikuje mnogo od ostalih poroka ! Treba imati meru u svemu...ali kada su ovakve stvari u pitanju,to jednostavno nije moguce...Podjem od sebe...puno puta nisam mogao da se iskontrolisem...dosta sam dugo bio u tome...(konkretno kladionica)...ne znam da li sam se izvukao iz svega toga...Znao sam puno novca da potrosim i postojali su trenuci kada nisam mogao sebe da prepoznam...Kocnicu u tim situacijama nisam imao i to je ono sto me je najvise zabrinjavalo...Uz dosta muke sam to sve stavio pod kontrolu...NADAM SE!!!
    banestefanovic
    banestefanovic
    Korisnik
    Korisnik


    Seks : Muški Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.09.2010
    Godina : 42
    Lokacija : VelikaPlana

    Kockanje može biti i bolest Empty Re: Kockanje može biti i bolest

    Počalji  banestefanovic Sre Sep 22, 2010 8:03 pm

    svaki covek upada u iskusenja,ja mislim da je kockanje gore od bilo kog drugog poroka,ja sam radio u jednom kaficu,taj kafic je u sklopu kazina i kladionice.ja znam o cemu se tu radi....moj savet ti je da ne pomislis nikad o kockanju...aparati su napravljeni da daju gazdi....
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Kockanje može biti i bolest Empty Re: Kockanje može biti i bolest

    Počalji  guardian_angel Ned Okt 24, 2010 3:54 am


    I ti poker aparati...
    Znam jednog koji za malo na more nije otišao jer je imao strast prema ti aparatima!
    Neću reći koji je... Sam će se on javiti xexexe
    Kockanje može biti i bolest 52448
    good sorcerer
    good sorcerer
    Moderator
    Moderator


    Seks : Muški Broj poruka : 147
    Datum upisa : 24.09.2010
    Godina : 53
    Lokacija : zimbabve

    Kockanje može biti i bolest Empty Re: Kockanje može biti i bolest

    Počalji  good sorcerer Ned Okt 24, 2010 8:32 pm

    Cinimi se da poznajemo istu osobu hihihihi kao i svaki porok i kocka je opasna imao sam susret sa tim izvukao sam se bez vecih problema na moju srecu ali osecaj kada ostavite poslednji dinar je neopisiv lepse je upasti u septicku jamu ,...

    Sponsored content


    Kockanje može biti i bolest Empty Re: Kockanje može biti i bolest

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Sub Maj 11, 2024 4:22 pm