Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sweet-Dreams

Dobro nam dosli sanjari.Sanjajmo najsladje snove zajedno!!!!

Sweet-Dreams

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sweet-Dreams

Veciti sanjar zivi u meni, Ko slepi putnik na brodu sto luta, Druga zena se radja u zeni, I trazi svetlost na kraju puta.


2 posters

    Sazaljenje

    Good_witch
    Good_witch
    Admin
    Admin


    Seks : Ženski Broj poruka : 298
    Datum upisa : 10.08.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Kragujevac

    Sazaljenje Empty Sazaljenje

    Počalji  Good_witch Uto Avg 10, 2010 11:53 pm

    Postoje zaista brojne emocije koje svi mi svakodnevno emitujemo, ili ta nekakva specificna „mentalno-psihicka“ stanja u kojima se mozemo nalaziti ali mozda niti jedno nije tako podmuklo destruktivno i zamaskirano do neprepoznatljivosti svoje prave svrhe i sustine kao sto je to sazaljenje.

    Koliko puta nam se samo desilo u zivotu da nekog sazalijevamo u tolikoj meri da napravimo izvesne ustupke i promene u vlastitom zivotu zarad cinjenja neke usluge ili nekakvog drugog popustanja u necemu toj osobi prema kojoj osecamo sazaljenje a kasnije se redovno ispostavi da smo takvim postupkom na kraju samo mi izvukli deblji kraj a ta osoba se mozda cak nije posteno niti osvrnula na taj nas ustupak ili neko davanje prema njoj, vec je i dalje nastavila izazivati sazaljenje da li prema nama ili prema nekom drugom. Brojni su svakodnevni primeri ovakvih ili slicnih situacija, a kako sam oduviek bila prilicno osetljiva prema ljudima koji trpe neke patnje i nalaze se u problematicnim situacijama, palo mi je na pamet da pokusam to malo rasvetiliti i razumeti sta se tacno nalazi u pozadini svih tih stanja i situacija.
    Ako je to tako onda neka osoba može imati zivot prepun patnji i problema do krajnjih granica a razlog zbog čega je to tako lezi upravo u toj potrebi da ona za sebe pronadje najpovoljnije zivotne situacije, tj. lekcije koje ce joj najvise omoguciti licni napredak u svesti. U prvi momenat zvuci pomalo bizarno, ali sta ako je objektivna istina zaista takva bez obzira sta mi mislili ili osecali o svemu tome?

    Osecaj sazaljenja koji bismo u tim trenucima poceli emotovati prema toj osobi koja se nalazi u nekim problemima bi pre svega proizilazio iz naseg NEZNANJA i nespoznavanja te cinjenice a onda i kao jedan specificni odraz nase vlastite slabosti koja se ogleda u nemogucnosti prihvatanja objektivnih okolnosti i sadasnjeg trenutka onakvog kakav zaista i jeste.
    Kad se pojavi taj osecaj sazaljenja prema nekom mi u stvari emitujemo nas nagon u vidu neprihvatanja tudjih muka i problema jer se mozda na nekom podsvesnom nivou plasimo da ce i nas to isto snaci i zato bi nam mnogo prijatnije bilo da oko sebe ne vidimo nigde tugu, muku i bol, možda ne zbog toga sto nam je iskonski stalo do necije tudje dobrobiti vec zbog toga sto se plasimo cak i gledati takva stanja kod nekog drugog.
    guardian_angel
    guardian_angel
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 162
    Datum upisa : 16.09.2010

    Sazaljenje Empty Re: Sazaljenje

    Počalji  guardian_angel Sub Dec 18, 2010 11:54 pm


    Bolje da ja žalim nekoga,
    nego da mene neko žali!
    Upravu si witch, dosta tu ima neznanja i nezahvalnosti.
    Ma netreba nikog žaliti. Šta ima da ga žalim, ako mogu pomoću a ako nemogu, neću ni odmagati!
    Dosta njih znam koji tačno vole da budu žaljeni pa sve jadan ja .....!
    Uh... a ni prstom da mrdne kako bi promenio nešto u svom životu!
    Kume... kako dučić kaže?
    Svak je kovač svoje nesreće a ne sreće!
    Za takve persone nemam vremena. Neka idu tamo gde ce ih neko oplakivati!

      Sada je Pon Apr 29, 2024 2:46 pm